Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу


МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ






Микола Андрійович Дудля
(кандидат технічних наук, професор)

Народився в с. Дмухайлівка Дніпропетровської області. Після закінчення в 1954 р. середньої школи навчався в Дніпропетровському гірничому технікумі, а з 1957 р. - в Дніпропетровському гірничому інституті, який закінчив в 1962 р. по спеціальності "Технологія та техніка розвідки родовищ корисних копалин". Після закінчення інституту працював в геологорозвідувальних організаціях треста "Луганськгеологія" (Чернухінська та Комунарська ГРЕ).

З 1 листопада 1967 р. – аспірант, з 1 жовтня 1968 р. – асистент, з 1 вересня 1973 р. – доцент, а з 15 червня 1990 р. професор кафедри Техніки розвідки родовищ корисних копалин Дніпропетровського гірничого інституту.

У 1970 році достроково закінчив аспірантуру, захистив дисертацію на здобуття вченого ступеню кандидат технічних наук.

З 2 січня 1976 р. – заступник декана, азі вересня 1981 р. по ЗО червня 1997 р. – декан заочного факультету Національної гірничої академії України. З 1 липня 1997 року по березень 2001 року – керівник Служби маркетингу в освіті Національної гірничої академії.

Професор М.А.Дудля керує підготовкою аспірантів та пошукачів. Наукова діяльність присвячена обґрунтуванню і розробці технології застосування поверхньо-активних речовин при бурінні геологорозвідувальних свердловин, розробці принципів автоматичного енергодіагностування бурових машин і механізмів, а також охороні навколишнього середовища.

Його обрано академіком "ACADEMY OF ENGINEERING IN POLAND" (1999 р.) та членом-кореспондентом Української екологічної академії наук (2002 р.). Професор М.А.Дудля є автором 35 підручників, навчальних посібників і монографій, з яких 8 надруковано польською мовою у співавторстві з працівниками Краківської гірничо-металургійної академії, 9 – російською мовою у співавторстві з науковцями Південно-Російського державного політехнічного університету, Словацького технічного університету, Китайського геологічного університету і Казахстано-Британського технічного університету, а також більше ніж 270 наукових статей та 7 патентів.

Він є керівник семінару "Підвищення кваліфікації молодих педагогів" Національного гірничого університету, член науково-методичної ради Мініс-терства освіти і науки України з напряму "Гірництво" спеціальності 7.090306 "Буріння", член науково-методичної ради Національного гірничого університету, член наукового комітету Migdynarodowoj naykowo-technicznoj konferencji "NOWE METODY I TECHNOLOGIE W GEOLOGII NAFTOWEJ, WIERTNICTWIE; EKSPLOATACJI OTWOROWEJ I GAZOWNICTWIE", яка щорічно (уже на протязі 20 років) проходить в Кракові (Польща).

За успіхи у виробничій, педагогічній та науковій діяльності проф. М.А.Дудлю нагороджено знаками "Отличник разведки недр" (1964р., 1976р.), він є кавалер знаку "Шахтерская слава" 3-х ступеней (1986р., 1993р., 1994р.), його відмічено дипломами Лауреата премії Міністерства освіти і науки України (1991р.) і Національного горного університету в галузі освіти і науки (2003 р.), багатьма Почесними грамотами Міністерства геології СРСР та УРСР , Міністерства освіти СРСР, Міністерства вугільноїпромисловості СРСР (1986 p.), а також Почесними грамотами ректора Національного гірничого університету, а також медалями Петра Могили (2007 р.) та ім. акад. В.І.Лучицького (2007 р.).

За заслуги у розвитку науково-творчих стосунків між Національним гірничим університетом та Краківською гірничо-металургійною академією, написання сумісних підручників професора М.А.Дудлю нагороджено медаллю Komisji Edukacji Narodowej "За успіхи у навчанні та вихованні молоді" (1988р.), йому присвоєно почесне звання "Заслужений працівник нафтової та газової промисловості Польщі" та нагороджено "Золотою відзнакою" цього відомства (1994р.), а також дипломом Краківської гірничо-металургійної академії за успіхи в учбовій роботі (1998р., 2003 р.), багатьма ювілейними медалями ректора Краківської гірничо-металургійної академії (1989,. 1995, 1998р.р.) та директора Інституту нафти та газу Польщі (1987, 1997р.р.).

Професор М.А.Дудля виступав з доповідями та приймав участь в міжнародних науково-практичних конференціях та симпозіумах, які відбувались в Росії, Польщі, Бельгії, Болгарії, Єгипті, Китаї, Словакії та інших країнах. Приймав участь у роботі VII міжнародного конгресу по ПАО та синтетичним замінювачам (Москва, 1976р.), а також з'їзді геологів Росії (2000р.), присвяченому 300-річчю підписання Петром І Указу про заснування гірничо-геологічної служби Росії. В 1998 році Американським Біографічним інститутом ім'я проф. М.А.Дудлі занесено в престижне світове видання "ЛЮДИНА РОКУ".

Під науковим керівництвом М.А.Дудлі в різні роки було виконано цілий ряд студентських науково-дослідних робіт та наукових публікацій, які відзначені нагородами. Наукова праця студентів Харламова Ю.І., Ісіченко Ю.В., Самофалова Ф.І., Дурнєва В.І. відмічена II премією на республіканському конкурсі, студента Кореня В.П. - на республіканському конкурсі II премією і дипломом, а наукова робота студента Федорко Т.М. відмічена премією на республіканському і дипломом та премією на Всесоюзному (в минулому СРСР) конкурсах.

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт